loader

JOLYWOOD

KRAJ PRODUKCJI: CHINY
Jolywod producent modułów pV

Opis producenta

Prezentacja FIRMY

Firma JOLYWOOD, to potentat w dziedzinie produkcji foli do modułów fotowoltaicznych oraz lider w produkcji modułów PV Bifacial w opatentowanej technologii NTOPCon.

Producent ten aktualnie, to dwie spółki wyspecjalizowane w dwóch kategoriach:

Firma założona w 2006 roku JOLYWOOD (Suzhou) Sunwatt Co. Ltd. jest największym na świecie producentem folii PV, z roczną zdolnością produkcyjną przekraczającą 100 milionów metrów kwadratowych.

JOLYWOOD (Taizhou) Solar Technology Co.Ltd. to spółka zależna należąca w całości do JOLYWOOD Suzhou, została założona w 2016 roku. Dzięki szybkiemu wzrostowi oraz bardzo nowoczesnemu zapleczu technologicznemu, w szybkim tempie stała się największym producentem dwustronnych szklanych modułów fotowoltaicznych.

Producent w liczabach

Łączna moc wyprodukowanych bifacialnych modułów wynosi 3 GW a możliwości produkcyjne przekraczają aktualnie 5 GW.
O zdolnościach finansowo operacyjnych JOLYWOOD Polska, świadczy wysoka pozycja w rankingu Bloomberg, w którym osiągnęła TIER 1. Pozwala to temu producentowi konkurować z największymi i najbardziej znanymi producentami modułów i technologii fotowoltaicznych.

Na tym polu JOLYWOOD zostało wyróżnione miejscem w TOP 3 przez Photon. Wyróżnienie All Quality Metters Awards przyznawane przez TÜV Rheinland, firma ta zdobyła za moduły Bifacialne (dwustronne), co świadczy o najwyższej jakości produkowanych systemów fotowoltaicznych.

 
Produkowane moduły

Standardowe wysokowydajne dostępne w Polskiej dystrybucji moduły JOLYWOOD seria 120N to:
JW-HD120N-340W
JW-HT120N-335W Full Black

Firma JOLYWOOD w swojej ofercie posiada również elastyczne moduły fotowoltaicznej z serii Flexible. Dzięki zrezygnowaniu z aluminiowej ramy i szklanej obudowy, waga elastycznych modułów została zredukowana nawet do 70% standardowych rozwiązań. W związku z tym mogą być one montowane w miejscach gdzie liczy się zmniejszone obciążenie oraz elastyczność, co pomaga znacząco zmniejszyć koszty niestandardowych inwestycji fotowoltaicznych.

Na 14 targach SNEC 2020, które odbyły się Szanghaju, producent JOLYWOOD zaprezentował rewolucyjne moduły NIWA Super 615W. To jeden z najmocniejszych modułów, który debiutował podczas tego wydarzenia. Potwierdza, to pozycję lidera innowacyjności na rynku PV tego producenta rowzwiązań fotowoltaicznych.
JOLYWOOD to również rozwiązania dla dużych projektów jak farmy fotowoltaiczne oraz elektrownie fotowoltaiczne.

Karta Produktowa Jolywood seria JW HD120N
Karta Produktowa Jolywood moduł JW HD120N
Farma fotowoltaiczna Jolywood Eprad.pl
Wybrane realizacje

Projekt Zonnepark w Holandii to największa w Europie elektrownia solarna, w której użyto Bifacialnych modułów JOLYWOOD. Nominalna moc tej elektrowni fotowoltaicznej to 11,75 MW a do jej uzyskania zamontowana 40 000 dwustronnych modułów double- Glass z serii N.

Kolejnym dużym projektem a tym samym pierwszym przy użyciu dwustronnych szklanych modułów JOLYWOOD jest elektrownia w Czarnobylu o mocy 4MW. Jest to największa na Ukrainie i w Europie Środkowo – Wschodniej instalacja produkującą energię z Bifiacialnych modułów.

Na świecie firma ta, może pochwalić się dwoma rekordowymi elektrowniami słonecznymi w Omanie i Chińskim Sihong.
Największa na świecie elektrownia fotowoltaiczna z użyciem Bifacialnych modułów w Omanie ma moc produkcyjną 125 MW. Natomiast Sihong to największa na świecie na wodna instalacja z modułami dwustronnymi o mocy nominalnej 100 MW.

Podsumowanie

Podsumowując firma JOLYWOOD to stabilna finansowo, wysoko zaawansowana technologicznie pozycja wśród producentów modułów fotowoltaicznych. Specjalizacja w dwustronnych, szklanych modułach w opatentowanej technologii NTOPCon pozwala na realizację dużych inwestycji. Farmy fotowoltaiczne i elektrownie słoneczne przy użyciu modułów JOLYWOOD mogą osiągnąć większą wydajność nawet o 25%. Ma to również znaczenie dla dużych instalacji fotowoltaicznych firmowych oraz rolniczych.